Basit Oynamak = Sonuca Gitmek

Aşağıdaki görselde son oynana Barcelona – Real Madrid maçının özetini görüyorsunuz. Futbol diliyle konuşuop yorumlarsak şu gerçeğe ulaşıyoruz:

Büyük oranda topa sahip olmak, fazla pas yapmak, top dolaştırmak ya da topa hükmetmek kazanmak demek değildir. Topa sahip olmak önemlidir ancak, bu üstünlük karşı tarafı küçümsemeye de yol açıyor gibi. Özetle futbolda Barcelona gibi ayağa pasları, duvar paslarını ve ara topları atmak gibi unsurları en iyi yapan takım bile olsanız gol atamadığınız sürece galibiyete ulaşamıyorsunuz.

Bazen araçlara öyle yoğunlaşıyoruz ki amaçlarımızdan uzaklaşıyoruz. Bazı doğrular sonuçlanamadığı sürece değerlerini yitiriyor. Kısaca, basitten kopmamak gerekir. Amaca giden en kolay yola odaklanmak, bunu denemek gerekir.  Amaca kitlenmek yerine yan yollara odaklanmak, ayrıntılara takılmak zaman kaybından öteye gitmiyor.

Futbol basit bir oyundur. Eğer rakibiniz basit oynamayı sizden daha iyi beceriyorsa sizin diğer nitelikleriniz bir anda anlamsızlaşır. İş hayatında da sizden istenileni iyi analiz etmek gerekir ve ihtiyacınız dışındaki unsurları eleyerek süreci basite indirgemek başarıyı getirecektir.

Unutmadan çoğu zaman futbolda gol atmak için şut çekmek gerekir. 😉

You May Also Like

1 comment

  1. 1

    Nadie dura que detrás de esta “gran pandemia” hay mucho dinero implicado.Un placer encontrarte por los premios bia8corts&#a230; y suerte en este último día.

Yorumunuz: