İnternetten Alışverişin Avantajını Kaçırmayın

İnternetten alışveriş etmeye mesafeli yaklaşan, bir e-ticaret sitesinden nasıl alışveriş edeceğini bilmeyen  ve bu yüzden hayatında hiç internetten alışveriş etmeyen o kadar çok kişi var ki; size bunu sayılarla ifade ettiğimde biliyorum ki çok şaşıracaksınız. Eminim bu şaşkınlığınız çok kısa sürecek çünkü hemen yakınınızdaki insanların bu anlattığım tanıma bire bir uyduğunu göreceksiniz.

Üpürün ile Güvenli Online Alışveriş Deneyimi

E-ticaret üzerine bu zamana kadar İnfopik’te ve burada, kendi blogumda yazmış olduğum yazılarda, e-ticaretin hem müşteri tarafını hem de şirket tarafını ele alarak, online alışveriş deneyiminin iki taraf için de memnuniyetle oluşması için gerekenleri anlatan birçok yazı yazdım.

Hepsiburada 2011 3. Çeyrek Raporu [infografik]

Hepsiburada 2011 3. çeyrek raporunu infografik olarak yayınladı. E-ticaret sektörü ilgililerinin dikkatine!

Raporda en fazla dikkatimi çeken konulardan bir tanesi anne – bebek ürünlerinin satışlarında 50% oranında artış olması. Bu kategoriyle ortaya çıkmaya başlayan dikey e-ticaret girişimlerinin boşa olmadığını görüyoruz!

Bir diğer konu ise en fazla alış veriş yapan iller. İlk 10 şehir arasında İstanbul, Ankara ve İzmir yok! Bunun da yorumu çok açık aslında; anadolu şehirlerinin alışveriş noktası çeşitsizliği. Bu illerimizde alternatifsizlik fiyatları da daha yukarı çektiğinden e-ticaret hacmi doğal olarak artış gösteriyor.

İnfografik konuşuyor. 🙂