Hangi Dergiyi Okumalıyım? Ekim 2012: Turkishtime, Brand Age

Son iki aydır Platin okudum. Ondan önce de İnfomag okumuştum. Bu ay da Platin mi alacaktım yoksa ilk sayılarıyla merak uyandıran Harvard Business Review Türkiye mi?

CNBC-e Business yayından mı kalktı?

Açıkçası bu ay Platin içeriğiyle pek dikkatimi çekmedi. Ardından İnfomag’e bakarak kapağını inceledim. O da hiç bana göre değildi bu ayki sayısıyla. Üniversite yıllarımda sıklıkla takip ettiğim iki dergi vardı. CNBC-e Business ve Turkishtim. CNBC-e Business’i son aylarda göremiyorum raflarda. Yayından mı kalktı acaba diye şüphelendim, sitesine girdim ve en son Temmuz 2012’ye ait bilgiler buldum. Tam olarak bilgi alamasam da gerçek olan wso shell şu ki CNBC-e Business raflarda yok!

Birçok dergiyi inceliyorum. Buna haftalık dergiler de dahil. İlgimi çekeni almaya çalışıyorum ancak ayda en fazla 2 dergi alma kotası koymaktayım kendime çünkü ancak okuyabiliyorum. Ayda 2 dergiden fazlası gereksiz zaten ve farklı kulvarlardaki dergileri almakta fayda var. Dergi seçme işi de biraz şans. Bu değerlendirmeyi sıradan bir okuyucu olarak, kapağına bakarak yapabiliyorum.

Bu ay geleneği bozdum ve iki dergi aldım. İlk tercihim php exploits Turkishtime. Ekleri ve dosya konularıyla bu ay kesinlikle okunmalı. Bu ayın en yenilikçi dergisi benim için Turkishtime oldu. İkinci tercihim de Brand Age oldu. Brand Age uzun zamandır webden takip ettiğim bir dergi ve uzun zamandır satın almıyordum. Bu ay ise hem bu uzun araya bir son vermek adına hem de ilgi çekici konularıyla satın almak istedim. Konumuz marka!

Umarım, bildiğim, duymaktan sıkıldığım bir içerikle karşılaşmam Brand Age’de. Bazen dergilerin içeriği blog yazılarıyla birleştirilerek oluşmuş gibi geliyor bana. Yani “daha önce okudum ben bunu” hissi! Bu da elbette bloggerların başarısı.

Ekim ayı önerilerim bu şekilde. 😉php shells

You May Also Like

Yorumunuz: