Kişisel Markanız Sosyal Medyada Oluşur, Ama Nasıl?

Sosyal medyanın networking için oldukça elverişli bir ortam olduğununu farkındayız. O halde neden sosyal medyada iş fırsatlarının peşinde koşmayalım ki? Zaten sosyal medyayı doğru kullandığınızda, doğru iletişim kanallarında var oldukça her an yeni fırsatlarla karşılaşacaksınızdır. Eğer bu fırsatı değerlendirmeye kendinizi hazır hissediyorsanız, size şanslı diyebiliriz 🙂

Bugün kişisel markanız, sizin sosyal paylaşım sitelerinde insanlarda bıraktığınız algı, kişisel blogunuz ve en önemlisi Google‘da isminiz aratıldığında karşılaşılan tablodur. Daha da detaylandırdığımızda, yaptığınız çalışmaları yüklediğiniz SlideShare, sosyal networkingin öncü platformu LinkedIn‘de katıldığınız gruplar, paylaştığınız içerikler.

Bütün bunlar, kendinizi bir ürün olarak koyup, yaptığınız pazarlama iletişimi stratejisinin birer alt basamaklarını oluşturuyor. Bunun için en önemlisi de ilgi alanınızın en üst noktasını keşfetmeniz olacaktır. Sizin hangi alanda yoğunlaştığınız, hangi sektörü gönlünüze taşıdığınız ve bunu artık unvan olarak kabul edebileceğiniz gerçeği çok önemlidir. Ne olduğu belli olmayan bir ürünün pazarlaması yapılamaz.

Aşağıdaki slaytı bütün bu anlattıklarımı göz önünde bulundurarak incelediğinizde, daha iyi yorumlayacağınızı tahmin ediyorum.

Bu slayt, online ortamda kariyer yolculuğunuzdaki ipleri kendi elinize almanızı sağlayacak ip uçları veriyor.

  • Sosyal medyada işe alım
  • Sosyal medyada işveren markası
  • LinkedIn Stratejileri

Aslında insan kaynakları profesyonellerine yönelik bir slayt. Ancak eğer siz karşınızdaki satınalma rolünü oynayan İK yöneticisini iyice yorumlarsanız, kendinizi nasıl pazarlamanız gerektiğini  kavramış olursunuz.

En yakın zamanda kişisel bir blog açmanız dileğiyle 😉

Not: Konuyla ilgili olarak Mashable’daki bu yazıyı da okuyabilirsiniz.

You May Also Like

Yorumunuz: