WordPress E-posta Gönderilemedi Sorunu

WordPress sitenizde otomatik gönderilen e-postalar mevcuttur. Eğer buddypress veya bbpress gibi eklentiler kullanmıyorsanız, yani kullanıcılarınıza otomatik e-posta bildirimi gönderen eklentiler kullanmıyorsanız sizi en çok ilgilendiren e-posta “Parolanızı mı unuttunuz?” yani yeni parola almanızı sağlayan parola sıfırlayıcı e-postadır. Eğer kullanıcılarınıza otomatik bildirim e-postaları da gönderilmesi gerekiyorsa sizin için ş çok daha önemli hale gelmektedir çünkü bu hata sonucunda hiçbir otomatik e-posta gönderimi yapılamamaktadır.

Eğer wp-admin şifrenizi unuttuysanız ve sitenizin kontrol paneline giriş yapamıyorsanız çözümü için burayı tıklayın.

WordPress tabanlı sitenizde otomatik mail gönderimi wp_mail() fonksiyonu ile gerçekleşmektedir. Bu fonksiyonun çalışması için sitenizin barındırıldığı sunucuda bu özelliğe izin verilmiş olması gerekir. Yani barındırma hizmeti aldığınız (hosting) şirketi, sunucularında PHP mail() özelliğini kapalı tutuyorsa WordPress’in PHP tabanlı doğal e-posta gönderim sistemi de çalışmayacaktır. Siteniz üzerinde gönderilmeye çalışılan otomatik e-postalar oluşamayacak ve aşağıdaki gibi bir hata mesajı ile karşılaşacaksınız.

Okumaya devam et “WordPress E-posta Gönderilemedi Sorunu”

WordPress Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Sorunu Çözümü

WordPress’te bir güncelleme yaparken siteniz ana sayfasını açmaya çalıştığınızda, güncellemenin yapıldığı sırada sitenizde aşağıdaki açıklamayı görürsünüz. Bu açıklama bir sorun değil, bilgi mesajıdır. Ancak bazı durumlarda bu açıklama kalıcı hale gelebilir. İşte bunun çözümünü sizlerle paylaşacağım. Okumaya devam et “WordPress Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Sorunu Çözümü”

WordPress “Fatal Error: Allowed Memory Size Of” Hatası

WordPress kurulu sitelerde bazı durumlarda “Fatal Error: Allowed memory size of…” şeklinde bir hata ile karşılaşırsınız. Hatanın nedeni, siteniz için izin verilen hafıza büyüklüğünün (memeory size) yetersiz kalması. Kısaca, siteniz daha fazla alan kullanmaya başladığı için bellek limitini artırmanız gerekiyor.

Okumaya devam et “WordPress “Fatal Error: Allowed Memory Size Of” Hatası”

HTML Boşluk Kodu

O kadar ihtiyacım oluyor ki bu minik koda!

Her seferinde internette araştırıp, bulduğum yerden kopyala yapıştır ile kullanmaktan çok yoruldum. Aslında daha önce kullandığım yerlerden de alabilirim ancak bu da hiç pratik olmuyor.

Belki ezberlemeyi deneyebilirdim ama beynime gereksiz yük de yüklemek istemiyorum ya da bu zamana kadar bunu reddetmiştim. Ancak şimdi bunu yazarken sanırım ezberledim. 🙂 Yazmanın gücü! Özellikle blog yazanlar için de gerekli olacak bu kodu buraya not etmek istiyorum. Okumaya devam et “HTML Boşluk Kodu”