Mail Okuyarak Para Kazanın!

Bunun için bir işe başlamanız yeterli.

Mail okuyun, yorum katın ve maili cevaplayın.

CC’de kimler olduğuna ve CC’dekileri yerleştirme sırasına da dikkat etmelisiniz. To’dakileri koyduğunuz sıra, CC’deki sıralama kadar göze batmaz ancak CC oldukça önemli.

Bunlar size küçük, gereksiz detaylar gelebilir. Bence de öyle. Ancak patron
değilsiniz ve bunları mesele eden insanlarla/yöneticilerle çalışıyor olabilirsiniz.

Mail demişken; Reply to All yaparken de dikkatli olmak gerek. Kariyerinizi sonlandırabilirsiniz. 🙂 Ayrıca size gelen toplu bir mailde aslında o mailde olmaması gerektiğini düşündüğünüz kişileri, maili cevaplarken cevaplarken çıkartmaktan çekinmeyin.

İşe yeni başlayanlar için e-mail çok önemli

Yeni bir işe başladığınızda, işlerle ilk temasınız mailler ile olur ve birçok kişi daha yüzünüzü görmeden maillerde adınızı okur. Attığınız mailler ile sizi tanımaya ve konumlandırmaya çalışırlar. İlk intiba önemli ve bu ilk intibada atılan ilk mailler büyük önem taşıyor. Bu açıdan para kazanmak istiyorsanız, iş hayatının en temel ve basit aktivitesi olan e-posta yönetiminine özen göstermelisiniz. Örneğin konusu boş bir mail atmak kimsenin gözünden kaçmayacaktır.

Mail okuyarak para kazananlar

Biliyorum bazıları buraya klasik “mail oku para kazan” programı tanıtılacağı düşüncesiyle gelecektir. Ben, iş hayatında görevi mail okumak olanlardan bahsediyorum. 🙂

İş hayatında, bırakın departmanlar arasındaki iş yoğunluğunu, aynı birimde dahi (dahi bile burada yersiz aslında) çalışan/çalışmayan ayrımı yapabileceğiniz insanlar bulabilirsiniz. Herkesi iş yoğunluğu elbette zaman içinde dalgalanmalar gösterebilir. Burada konumuz bu değil. Bahsetmek istediğim, çalışma hayatındaki insan profilleri. Kimi canla başla çalışır, kimisi güle oynaya, kimisi strese boğulmuştur ve kimisi de emir kuludur. Kimi az çalışır çok iş başarmış algısı yaratır. Kimi de işin bütün yükünü çeker ancak parlayamaz! Bütün bunlar iş hayatının gerçekleri. Bütün bu profilleri doğru tanımak ve herkesi “aslında kim” olduğunu anlaması gereken kişi de o gruba yöneticilik eden kişi olmalıdır.

İleride bir yönetici olursanız, yanınızda mail okuyarak para kazanan ve iş yaparak para kazananları iyi ayırt etmelisiniz.

Bu sayede altınızda çalışanlar size hayran kalacaktır!

You May Also Like

3 Comments

  1. 1

    evde oturarak nail okuyup para kazanma işini yapmak istiyorum.iletişime geçerseniz sevinirim…saygılar

  2. 2
  3. 3

    Arkadaşlar merhaba,

    Bu yazı iş hayatı üzerine yazılmış bir yazı olduğundan sandığınız gibi “mail oku para kazan” hakkında bir yazı değildir. Ancak daha önce bu sistemleri test etme fırsatım oldu. para kazanma amacıyla, mail okuyarak para kazanmak sistemleriyle zaman kaybetmemenizi öneririm.

Yorumunuz: