Sosyal Medya Sertifika Programları

Sosyal medya konusunda kendinizi geliştirmek ve bilgi edinmek istiyorsanız; bunu tek başınıza internette ve sosyal medyada araştırarak, okuyarak, çalışarak başarabilirsiniz. Bu sayede sosyal medya uzmanı çok rahat olabilirsiniz. Bu konuda kendini sosyal medya uzmanı olarak görenler ve ‘Ben bu işin piriyim.’ diyenler de bunu böyle yaptılar, unutmayın.

Sosyal medya kavramı ortaya çıktığında herkes bu kavrama eşit uzaklıktaydı ve sosyal medyayı anlamaya, kavramaya çalışanlar, sosyal medyayı iyi kullanıp, bunu nasıl profesyonel olarak değerlendirebileceklerini düşünenler bu konuda diğerlerinden ayrıştı ve sosyal medya konusunda söz söyleyebilir duruma geldiler.

Sosyal medyayı öğrenmek ve kariyerinizi bu yönde ilerletmek istiyorsanız öncelikle iyi bir sosyal medya kullanıcısı olun. Blogunuz olsun ve bu blogu sosyal medya üzerine kurgulayın. Kendi markanızı sosyal medyada nasıl iyi yönetebileceğinizi gösterin. Markanız, siz olun, blogunuz olsun.

Sosyal medyayı öğrenebilmek için;

  • Yabancı ve yerli blogları takip edebilirsiniz: Mashable.com, SocialMediaToday.com
  • Bu konuda araştırmalar ve raporlar sunan servisleri takip edebilirsiniz: infopik.com
  • Facebook ve Twitter’ın kendi bilgilendirici servislerini inceleyebilirsiniz.

Sosyal medya sertifika programlarına gitmek ahmaklık olur. Bu sertifika programlarında ders verenler bu işi sizden farklı olarak sadece yukarıda dediklerimi yaptılar.  Siz de gidin önce araştırın, çalışın ve bu medyanın birer aktif parçası olun. Para vererek, sosyal medyayı kendi çıkarları için kullanan insanların ekmeğine yağ sürmeyin. Sosyal medya serfika programlarına katılmaya ihtiyacınız yok.

Sosyal medya sertifika programlarına katılmak para ve zaman kaybından başka bir şey değildir.

You May Also Like

Yorumunuz: