Vodafone LinkedIn’de Hedefli Kampanyalara Başladı

LinkedIn’in Türkçe display reklam kabul etmeye başladığını İnfopik’teki “Sayılarla: LinkedIn’i Kimler Kullanıyor?” yazısında infografik ile birlikte paylaşmıştık. Telekomünikasyon sektörünün hızla LinkedIn’i reklam ve pazarlama amaçlı kullanmaya başladığını Turkcell ve TTNET gibi şirketlerin display banner reklamlarıyla görmüştük.

Birkaç gün önce Vodafone Türkiye’nin de LinkedIn’de kampanyalarına başladığını görmüş oldum. Vodafone, display banner reklam vermek yerine daha iyi bir iş yaparak, hedefli reklam yapma yoluna gitmiş. Elbette diğer bütün reklamlar da hedefli ancak Vodafone bu hedefi daha da daraltarak doğrudan IT sektöründe çalışan, sektör bilgisini Bilgi Teknolojileri ve Servisleri olarak belirten LinkedIn kullanıcılarını hedef kitle oalrak belirlemiş. Bu hedef kitleye uygun olarak ise İş Ortağım “Kırmızı Bulut” servisini tanıtmış.

Vodafone’un bu kampanyasını başarılı bulduğumu belirteyim. Bu kampanya ile birlikte LinkedIn’in pazarlama faaliyetleri için nasıl kullanılabileceği yolunda güzel bir örnek olduğunu söyleyebiliriz.

You May Also Like

Yorumunuz: