WordPress Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Sorunu Çözümü

WordPress’te bir güncelleme yaparken siteniz ana sayfasını açmaya çalıştığınızda, güncellemenin yapıldığı sırada sitenizde aşağıdaki açıklamayı görürsünüz. Bu açıklama bir sorun değil, bilgi mesajıdır. Ancak bazı durumlarda bu açıklama kalıcı hale gelebilir. İşte bunun çözümünü sizlerle paylaşacağım.

Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.

Özellikle bir eklenti veya birden fazla eklentiyi aynı anda güncellemeye çalıştığınızda bu işlem biraz daha uzun sürebilir. Bu esnada eğer eklentiler güncellenirken, admin panelde başka bir menüye tıklar veya sayfa kapatırsanız, yani güncelleme sürerken güncellemenin tamamlanmasını beklemeden sayfayı değiştirirseniz bu sefer siteniz bakım modunda takılmış olur. Bakım modundayken ne sitenize ne de admin panale ulaşmanız artık mümkün olur. Bu durumda yapılacak ilk iş FTP! 😉

Bakım Modunu İptal Etmek

Güncelleme sırasında olağan akışı bozduğunuz için WordPress de kendisini olağan bir şekilde çalıştıramamış oldu. Özellikle bana dalgınlığıma gelip, güncellemenin bittiğini sandığım anlarda başıma ara ara gelen bir durumdur. Neyse ki çözümü çok kolay.

Hemen FTP ile sitenizin ana dizininde yer alan .maintenance (bakım) dosyasını bulup bu dosyayı siliyorsunuz. Artık siteniz bakım modundan kurtulmuş oluyor. Tekrar admin panel ile sitenize giriş yaptığınızda güncellemelerinizi en baştan yapmaya devam edebilirsiniz.

You May Also Like

12 Comments

 1. 1
 2. 2

  Bu şekilde yaptığımızda Fatal error: Call to a member function plugin_url() on a non-object in /home/cerkezk3/public_html/aksoyotokiralama.com/wp-content/plugins/DG-Booking-Plugin/includes/admin/class-uou-meta-boxes.php on line 246
  hatası veriyor.Dosyayı da direk sildim.Yedek almadan.Site yalan oldu galiba

 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9

  Aynen bahsettiğin gibi sürekli dalgınlığıma gelip yaptığım bişey sayende basit yolu öğrenmiş oldum teşekkür ederim

 10. 10
 11. 11
 12. 12

Yorumunuz: